Volejte: 725 883 033 Certifikace|Kontakty

Dotazy k domům? Ptejte se nás

Prodejce modulových domů

Tomáš Zíta +420 725 883 033
email: zita@tepora.cz

Přijďte nás osobně navštívit:
TEPORA GROUP s.r.o.
Doksany 69
41182 Doksany

Novinky:

19. 1.2017 - Český dům se stal součástí developerského projektu v obci Dražice u Tábora.
Stali jsme se jediným dodavatelem domků v tomto projektu kde se bude stavět více jak deset domků dle přání zákazníků.
domkydrazice.cz

8. 12.2016 - pro ty co váhají s objednáním máme informaci, od 1.1.2017 budeme nuceni v průměru o 5 % zdražovat

10. 2.2016 - přidali jsme na web nejčastější dotazy a odpovědi co Vás zajímají k našim domů

Sponzorujeme Pivní slavnosti v Roudnici n.L.
Akce se konná dne 4.7. 2015

 

24.4 - 26.4 vystavujeme v Litoměřicích "Úsporné bydlení"

Výstava úsporného bydlení Litoměřice

16.4 - 19.4 vystavujeme v Lounech "Dům a zahrada"
Výstava modulových a mobilních domů v Lounech

zobrazit starší novinky

Máte zájem o dům ?

Zašlete nám Vaši představu a mi Vás obratem kontaktujeme.

Jméno a přijmení

Telefon

Email

Zpráva

Spolupracujeme:

Porta styl dodavatel pro Český dům

Časté dotazy a odpovědi k domům

 

     2.6.2015 via email:

Jak je to s DPH, když bych mobilní modul využíval pro bydlení, tzn. s možností trvalého bydliště (vlastního č. popisného)…popř. bude stačit jen ohlášení stavby ? Nejsem si jist, ale u staveb pro bydlení je nižší 15 % daň. Nevím ovšem jak je to již se zmiňovaným povolením stavby na příslušném městském úřadě.

Jestliže by se jednalo o mobilní stavbu, nejedná se o nemovitost, ale pouze o věc movitou určenou k bydlení , zde je DPH 21%.V případě modulové stavby se jedná o stavbu nemovitou a zde se dá uplatnit snížené DPH 15%. Na mobilní stavbu nedostanete v současné době číslo popisné, ale jako stavbu dočasnou ( až na 99 let) pouze č. evidenční. Na mobilní domy dokážeme v současné době i velice zajímavý splátkový prodej.

  1. 2.6.2015 via email:

Mohl bych si vybrat jiný typ fasády…řekněme provětrávaná fasáda, podobná té z tohoto odkazu ? http://www.iltegro.cz Pokud máte vlastní vzorník, mohl byste mi jej zaslat, včetně cen ?

K tomuto dotazu je velice snadné odpovědět. Nejvíce v současné době řešíme fasády „tzv. Mnichov“ ale nemáme problém a ani se tomu nebráníme Vám jako našemu zákazníkovi poskytnout jakékoliv řešení v této oblasti. Jelikož trh nabízí nepřeberné množství fasád, záleží pouze na Vás jaký Tip si zvolíte. My Vám můžeme dodat dům i bez fasády, kterou si následně řešíte ve vlastní režii. Vše záleží na domluvě s klientem.

  1. 2.6.2015 via email:

Mohu si mírně doupravit projekt, zejména interiéru či střechy, popř. střešní krytiny ? Představoval bych si plech s vysokou životností, tedy dobrou antikorozní úpravou.

Námi dodané modulové domy nejčastěji dodáváme s valbovou střechou a klasickou střešní krytinou.Jestliže zákazník chce plaechovou krytinu, používáme krytinu od firmy Blachotrapez, která dává na krytinu záruku i 35 let. Jestliže budete mít požadavek najinou krytinu jsme ochotni Vám vyhovět.Vše záleží na domluvě.

  1. 2.6.2015 via email:

Jak je to s dopravou na místo určení. Dům bych potřeboval převést až do blízkého okolí Ostravy…prosím tedy o hrubé vyčíslení ceny.

Dopravu modulů máte zdarma po celé ČR, tedy i do okolí Ostravy. jediné co zákazník platí v místě je jeřáb. Jeho cena se odvíjí od charakteru a přístupnosti pozemku.

  1. 2.6.2015 via email: 

Máte někde v Moravskoslezském kraji realizaci svých domů ?

Bohužel v současné době ještě domy v Moravskosleském kraji nestojí, ale v dohledné době určitě stát budou minimálně 4 domy.Finišují již poslední přípravy čtyř domů a čekáme na stavební povolení. Vše do 30 km od Ostravy. Budeme stavět nedaleko Ostravy i dva domy které se budou následně pronajímat. Tedy není problém si dům i na několik dnů pronajmout a vyzkoušet si potenciální bydlení.

 

      6.   6.9.2014 Formulář Český dům

Dobrý den. Mám dotaz ohledně základových pilířů pro dům Elko. Tyto pilíře asi nejsou v ceně 1 206 343 Kč. Jaká by byla orientačně cena za zhotovení těchto pilířů vaší firmou? Děkuji za odpověď, s pozdravem XX

Dobrý den pane XX. Předem Vám děkuji za Váš zájem o naše domy.
Máte pravdu, v základní ceně základové pilíře nejsou zahrnuty.
Rád bych Vám spočítal cenu základových pilířů, ale potřeboval bych od Vás doplňující informace.

           po obdržení těchto doplňujících informací Vám mohu poskytnout přesnou cenu pilířů.
          Ale pro orientaci cena pilířů  v rovinatém, nebo mírně svahovitém terénu
         je přibližně 25-30 tis. Kč
zhotovené naší  firmou.

           

       7.      5.11.2014 via email.

Mohl bych prosím získat informace ohledně přesné skladby stěn (tzn. jednotlivých izolačních vrstev,
antikorozní úpravy apod.) ?


Antikorozní úprava oceli je aplikována stříkanou barvou s vysokou odolností se zárukou 10 let. Na konstrukci domu Vám dávám celoživotní záruku, jelikož je konstrukce uprostřed stěny a tedy nepodléhá povětrnostním vlivům.Skladby vám zasílám v  příloze tohoto emailu. A jsou i na našich stránkách www.ceskydum.info

 

8.         4.10. Via email

Dobrý den přeji,
protože zvažuji pořízení mobilního domu, tak jsem narazil na vaše stránky. Pročetl jsem si legislativu, která mě zajímá především. Rád bych mobilní dům abych nepotřeboval stavební povolení, ale také pevně spojen se zemí kvuli hypotéce. Je možné si u vás koupit mobilní dům (s koly a ojí) dovést ho na místo určení, kde s koly a ojí bude posazen na betonové piloty, tedy pevně spojen se zemí? Bude legislativně splňovat mé požadavky (tedy bez stavebního povolení s možností žádat hypotéhu)?
Děkuji za informace
S pozdravem
Miloslav

Dobrý den, děkujeme za Váš zájem o naše domy.
Co se týče Vašeho dotazu,  mobilní domy, které vyrábíme jdou u vybraných ústavů řešit hypotéčním úvěrem jako stavbu dočasnou (mobilní) kde se zavazujete k tomu, že dům bude na místě stát minimálně na dobu hypotéky.
Umí to jen vybrané ústavy, ne všichni na tento tip financování mají u vytvořené metodiky.  Ale v principu je to možné. Záleží na konkrétní bance. Jestliže s financováním domu budete chtít poradit prosím kontaktujte mě na níže uvedených kontaktech.

                 

        9.         5.2.2016 via email

Dobrý den, mám dotaz ohledně Vašich možností stavby "Mobilhausu" tzv. na míru (zakázkově). Máme rodinný domek v Netolicích (jižní čechy). Nutně bychom z boku potřebovali přistavit místnůstku (kuchyňku cca 2,5x5-6m) větší z důvodu místa by být nemohla- toto by bylo věcí domluvy. Máme však problém se sousedy, neboť nedodržíme 2 m od plotu, nýbrž 1m.
Klasickou přístavbu budeme obtížně kvůli tomuto problému prosazovat. Oni jsou místní, my tzv "Pražáci". Přečetla jsem si,  že ve vašem případě nemusí být stavební povolení, tudíž si myslím ani souhlas sousedů. Ještě chci upozornit, že by se postavený mobilhaus na míru musel montovat na místě, neboť by jste se až přímo k tomuto místu jeřábem podle mého mínění nedostali. Samozřejmě, že bychom přijeli k osobnímu jednání a podrobnosti domluvili na místě..Tážu se z důvodu, jestli je toto z Vaší strany vůbec možné, proveditelné či ne. Jsme v důchodovém věku a rádi bychom zde v klidu dožili. Moc se omlouvám za krkolomnou otázku, ale pro nás je to velice důležité.  S přáním hezkého dne a s těšením se na odpověď. paní M.
 

            Dobrý den, děkujeme za poptávku, ale jestliže to je tak jak jste popsala tak Vás bohužel musím zklamat.
            Dům, který se staví na místě, nemůže ze zákona být považován za mobilní dům a tedy nemůže být umístěn
           bez stavebního povolení.Jestliže by jsme se na pozemek dostali jeřábem, nebo dům by se přivezl za vozidlem
           (obojí umíme) může se na místo usadit aniž by Vám soused něco řekl.
           Jednalo by se o stavbu dočasnou dle současné  legislativy na 99 let.

 

Pozemek je zahrada a pole v extravilánu obce – není UP na bydlení.

Ano mobilní dům lze umístit na zahradu, ale pouze jako zahradní domek. Veškerá komunikace s úřady musí probíhat jako žádost o umístění zahradního mobilního domu.

 

V případě mob. Domu – lze kola a tažné odstranit a dům postavit na beton.základech ?  samozřejmě je to pak vždy odtažitelné pryč.

Ano kola i tažná oj se po usazení dají odmontovat a nikdo nepozná, že se jedná o Mobilní dům.
V případě nutnosti lze zase namontovat.

 

Jaká media –voda. El atd. v jakých dimenzích a napojení jsou od Vás požadována ? Resp. jaké by bylo jiné „ chalupářsko-zahrádkářské „ řešení ?  

Pro soc. zařízení, kuchyn atd ?

K domu je zapotřebí přivézt  el. proud jištěný 25A 4x2,5, vodovodní přípojku PE 40, kanalizační přípojku KG 150. Jiná řešení jsou možná po konzultaci.    

   

Lze dispozičně upravit některý z Vašich modelů 2KK a 3 KK bez vícenákladů ?

Ano, dispozičně jdou řešit vnitřní příčky dle vašich představ bez dalších vícenákladů. Vždy je zapotřebí jednotlivé úpravy s námi prokonzultovat a  my Vám vyjdeme maximálně vstříc.

          

Se zájmem jsem vcera objevoval Vasi nabídku modulových domu.
Stojíme pred rozhodnutím jaký dum a od které spolecnosti porídit a nechat postavit.
K tomu potrebuji znát KOMPLETNÍ mozne náklady se stavbou spojené( dle Vasich zkuseností ) .Je jasné,ze koupí ELKA ,o který máme zajem , platby nekoncí.
Zásadní pro nás také je,zda dokoncení stavby je mozné jeste letos -ríjen,max.listopad.
Verím , ze mi v tomto pomuzete. Dekuji predem za odpoved. email dne 8.6.2015

Odpověď:

V ceně Elka co máme na internetu, je zahrnuta kompletní stavba včetně všech rozvodů, topení, světla, zásuvky, střecha, vnější zateplovací systém, doprava po ČR -  kompletní vymalovaná stavba bez zařizovacích předmětů které si každý zákazník volí ohledně své náročnosti.

           Tzn. v ceně nejsou zahrnuty:

        veškeré tyto věci samozřejmě dokážeme dodělat. Vše záleží na dohodě a vašich požadavků.
        A to hlavní: stavba domu trvá od podepsání smlouvy cca 1-1,5 měsíce. Tedy jsme schopni to do října postavit.
       
Záleží na vaší pružnosti – nejdéle trvají přípravy, kde co chcete mít. – vnitřní dispozice.

 

         Je tento typ domu opravdu vhodný pro trvalé bydlení a jakou má cca životnost?

         Na trvalé bydlení je vhodný jelikož Český dům je nízkoenergetický a splňuje veškeré hygienické normy pro bydlení.

       

        Není od podlahy chladno, když sedí pouze na pilotách?

        To že dům sedí pouze na pilotech neznamená to, že od podlahy je zima, podlaha je zateplená více než u klasických
        domu a je zde 180 cm vaty. Skladba podlahy je uzpůsobená tak, aby nedocházelo k těmto tepelným mostům


 

      Je možné změnit nabízený typ topení ve stropu do podlahy a kolik by změna stála ?

      Samozřejmě je to možné, ale zcela zbytečné. To že je topení umístěno ve stropě, neznamená to, že máte teplo
     od stropu, ale jedná se o folie heatflow , které vám nahřívají vnitřní konstrukci domu a rovnoměrně vám předávají
     teplo do vzduchu. Více na http://www.topeni-heatflow.cz/

 

       Měli bychom zájem o dům KLASIK a je možné jeden modul prodloužit o 3 metry?

       Toto samozřejmě je možné, ale muselo by se to řešit individuelně dalším modulem. Modul v kuse 15 m nelze vyrobit.

 

      Kolik je čistá obytná plocha bez příček a zároveň jak jsou široké obvodové zdi.

      Obvodové zdi mají celkovou šíři 36 cm a celková obytná plocha je 92 m2

 

      Je možné si vytvořit vnitřní příčky a umístění oken a dveří dle vlastního návrhuano jelikož se jedná
      o zakázkovou výrobu, příčky a prostupy je možné si navrhnout dle vašich požadavků?


      Jen je třeba myslet, že po obvodu jednotlivých modulů jsou nosné prvky po dvou metrech. 

 

      Kolik cca stojí stavební připrava na klasickém rovinném pozemku?
      základové piloty na takovémto pozemku pod dům klasik stojí  cca na 47. 000,- + DPH 

 

      Je možné vybírat ze standardního a nadstandartního vybavení ?

     
Vybavení si každý zákazník určuje sám, tedy záleží čistě na jeho náročnosti.
      Například jsme dělali podlahy za 200 Kč /m2 ale i za 3200Kč/m2 záleží čistě na vás.

 

      Je možná příprava pro krb a kolik cca stojí?

      Krb děláme do našich domů standardně, záleží pouze na Vám jestli chcete vnitřní nebo venkovní komín.
      Tento stojí cca okolo 15.000,- Kč 


 

      Dále pokud máte přesný popis standartního vybavení a další bližší informace, budu ráda když mi je
     poskytnete.


     Bližší informace o vybavení domu naleznete na https://www.ceskydum.info/mobilni-dum-klasik ve
     spodní části „kompletní ceník domu klasik.

Celoročně k bydlení, zateplené, nízkoenergetické modulové domy - Český dům pro Vás vyrábí česká firma TEPORA GROUP s.r.o

Pro variantu modulových domů v úpravě mobilních domů není potřeba stavební povolení! V případě potřeby lze mobilní domy přesunout (hrozící povodeň, stěhování).
Mobilní domy se často označují též jiným názvem: mobilheimy, mobilhome, mobilhaus, mobilhouse, montované domy na klíč nebo pojizdné domy. Jde o identické názvy pro stejný typ mobilních domů. Mobilní dům lze využít i jako klubovnu, kancelář, ordinaci, chalupu nebo chatu. Poslední dobou je zájem o využítí jako mobilní zahradní domek
.