Financování stavby

Financování modulových a mobilních domů

Příspěvek od státu až dva miliony na bydlení pro mladé rodiny

Již od 15. srpna 2018 lze podávat žádosti o příspěvek na bydlení (písemně, osobně či poštou) na pracovištích Státního fondu rozvoje bydlení.

Tento příspěvek je určen na podporu bydlení pro mladé rodiny, kde alespoň jeden z dvojice nedosáhl 36 let a pár žije v manželství nebo registrovaném partnerství, nebo žijí ve společné domácnosti a vychovávají dítě do 15ti let.

„Těmito půjčkami se snažíme pomoci mladým lidem k vlastnímu bydlení nebo k jeho rekonstrukci. Program není časově omezen, letos máme připraveno celkem 650 milionů korun, ale vzhledem k vysoké očekávané poptávce bude naší snahou, aby se tato částka navyšovala. Naším dlouhodobým cílem je podporovat dostupnost bydlení v ČR ,“ uvedla ministryně Klára Dostálová.

Půjčit si od státu je možné na rekonstrukci, kde lze získat až 300 tisíc korun, nebo na pořízení nového bydlení (až dva miliony korun).

Půjčka je poskytována s úrokem nejméně 1%  s garantovanou dobou 5let a lze ji kombinovat s hypotékou, hypotéku ovšem tímto úvěrem splatit nelze. Úvěr je poskytován maximálně do 80% skutečných nákladů na koupi nebo výstavbu a u rodinných domů zahrnuje pořizovací cenu pozemku. Maximální doba splatnosti je u modernizace stanovena na 10 let, u koupě nebo stavby až 20 let.

Bonusem je odečet 30ti tisíc korun z jistiny, za každé narozené nebo osvojené dítě v průběhu trvání úvěrového vztahu.  

„Program je určen samozřejmě pro všechny, ale primárně necílí na Prahu, kde má dobře placenou práci většina lidí. Snažíme se i o to, aby se nevysídloval venkov a menší města, aby ti mladí lidé zůstávali tam,“ podotkla Dostálová.

Pokud tedy řešíte otázku pořízení nového bydlení a líbí se Vám náš systém modulových domů, neváhejte a kontaktujte nás, rádi Vám s otázkou financování bydlení poradíme!


Společnost Tepora Group. s.r.o. nabízí svým klientům možnost financování modulových a mobilních domů a to za nejzajímavějších podmínek, které aktuální trh nabízí. V současnosti spolupracujeme s více než patnácti peněžními ústavy a jsme schopni tak nabídnout financování vašeho domu takřka na míru.


Hlavní výhody proč financovat s námi

- bohaté zkušenosti s financováním tohoto typu modulové výstavby
zjednodušená komunikace mezi bankou poskytující úvěr a stavebníkem (Banka x TEPORA GROUP s.r.o.)
- možnost individuálního nastavení čerpání finančních prostředků dle potřeb klienta a stavebníka tak, aby se zaručila návaznost stavebních prací bez zbytečných prodlev a finanční nedostatečnosti
- nezávislost na konkrétním peněžním ústavu a široký výběr finančních produktů z celého trhu
- minimalizování procesních a administrativních průtahů a chyb při vyřizování financování
- profesionální přístup a detailní znalost finančního trhu
- osobní přístup, každému klientovi je přidělen jeden specialista, který se vám po celou dobu bude plně věnovat
- veškerou administrativu vyřídíme za vás, takže neztrácíte drahocenný čas
- vždy vám předložíme několik nabídek.
- dokážeme řešit i zdánlivě neřešitelné případy a není vždy důležitý váš čistý měsíční příjem nebo vaše historie ve světě financí
- více jak 95% úspěšnost při získávání financí na vlastní bydlení
- umíme řešit jak financování samotné výstavby, ale i pozemku a dokončovacích prací

Obraťte se na nás a rádi Vám poradíme s financováním Vašeho vysněného projektu.

Financování domů:
mob. +420 722 671 822
Email: financovani@tepora.cz


+420 601 548 087