Volejte: 725 883 033 Certifikace|Kontakty

Dotazy k domům? Ptejte se nás

Prodejce modulových domů

Tomáš Zíta +420 725 883 033
email: zita@tepora.cz

Přijďte nás osobně navštívit:
TEPORA GROUP s.r.o.
Doksany 69
41182 Doksany

Novinky:

19. 1.2017 - Český dům se stal součástí developerského projektu v obci Dražice u Tábora.
Stali jsme se jediným dodavatelem domků v tomto projektu kde se bude stavět více jak deset domků dle přání zákazníků.
domkydrazice.cz

8. 12.2016 - pro ty co váhají s objednáním máme informaci, od 1.1.2017 budeme nuceni v průměru o 5 % zdražovat

10. 2.2016 - přidali jsme na web nejčastější dotazy a odpovědi co Vás zajímají k našim domů

Sponzorujeme Pivní slavnosti v Roudnici n.L.
Akce se konná dne 4.7. 2015

 

24.4 - 26.4 vystavujeme v Litoměřicích "Úsporné bydlení"

Výstava úsporného bydlení Litoměřice

16.4 - 19.4 vystavujeme v Lounech "Dům a zahrada"
Výstava modulových a mobilních domů v Lounech

zobrazit starší novinky

Máte zájem o dům ?

Zašlete nám Vaši představu a mi Vás obratem kontaktujeme.

Jméno a přijmení

Telefon

Email

Zpráva

Spolupracujeme:

Porta styl dodavatel pro Český dům

Legislativa mobilních a modulových domů

Rádi bychom Vám touto cestou chtěli objasnit otázku, kterou neustále slyšíme od našich zákazníků, kteří řeší stejný problém a to problematiku všech stavebních úřadů schvalovat, nebo zakazovat umístění mobilních domů a modulových domů. Tímto problémem se potýkalo nemalé množství zákazníků, kteří si chtěli pořídit mobilní dům. Každý prodejce vám v dnešní době hlásá

„NA MOBILHEIMY NENÍ POTŘEBA STAVEBNÍ POVOLENÍ“.

Ale POZOR na to co hlásají prodejci. Říkají tímto pouze půlku pravdy. Ano není potřeba stavební povolení, ale za splnění určitých podmínek, které vyšli na základě metodiky od ministerstva pro místní rozvoj. Základem ovšem je, že v místě usazení musí být schválen územní plán. Bez tohoto na pozemek nelze legální cestou nic umístit.

Jedná li se o mobilní dům, musí být tento dům osazen tažnou ojí a pojízdnými koly. Dá se zapřáhnout  za tažné zařízení ( traktor, offroad aj..) a odtáhnout na pozemku po vlastní ose. Na tento dům, nelze čerpat hypotéku, ale pouze spotřebitelský úvěr, jelikož dům není pevně ukotven k základovým pilotům.  

Pokud se jedná o Modulový systém domu, nejedná se o mobilní dům typického charakteru, ale na přesun takového domu, už potřebujete jeřáb a podvalník na odvoz. Může se jednat o jeden modul, nebo o více modulů do sebe zapadajících  a sešroubované k sobě. Dům nemusí mít oj, ani pojízdná kola. Na tento dům lze čerpat hypotéční úvěr, jelikož je ukotven pevně k základovým pilotům.  

POZOR na to co je mobilní
 
Jestliže chcete stavět dům bez stavebního povolení, je zapotřebí dodržet mobilitu domu.
Mobilita v žádném případě  nespočívá v tom, že vám prodejce řekne prodáváme mobilní dům,  přijede jeřáb
naloží a dům  odveze na podvalníku,  na to velký pozor. Někteří prodejci uvádějí tento systém za mobilní.
Mobilní dům musí v případě potřeby schopen zapřáhnut za odtahové zařízení  ( např. traktor ) a být odtažen po vlastní ose. Mobilní Český dům tyto požadavky samozřejmě splňuje.  
Mobilní dům musí vždy mít kola a tažné zařízení ( můžou být demontovatelná). Jestliže toto nemá, nejedná se o mobilní dům. Na tyto domy se vztahuje metodika umístění mobilních domů.

Český dům Vám můžeme dodat jak ve variante Modulových staveb, tak ve variantě mobilního domu. Záleží pouze na přání zákazníka.

Níže Vám předkládáme METODIKU od Ministerstva pro místní rozvoj kterou také najdete na internetové adrese:  http://www.mmr.cz/getmedia/92a2cd89-79bf-480b-b1c8-02cb27a36664/Mobilni-domy-web.pdf

V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat a rádi vám poradíme z našich bohatých zkušeností. 

METODIKA od Ministerstva pro místní rozvoj

Metodika MMR mobilních a modulových domů

 

Celoročně k bydlení, zateplené, nízkoenergetické modulové domy - Český dům pro Vás vyrábí česká firma TEPORA GROUP s.r.o

Pro variantu modulových domů v úpravě mobilních domů není potřeba stavební povolení! V případě potřeby lze mobilní domy přesunout (hrozící povodeň, stěhování).
Mobilní domy se často označují též jiným názvem: mobilheimy, mobilhome, mobilhaus, mobilhouse, montované domy na klíč nebo pojizdné domy. Jde o identické názvy pro stejný typ mobilních domů. Mobilní dům lze využít i jako klubovnu, kancelář, ordinaci, chalupu nebo chatu. Poslední dobou je zájem o využítí jako mobilní zahradní domek
.