Volejte: 725 883 033 Certifikace|Kontakty

Dotazy k domům? Ptejte se nás

Prodejce modulových domů

Tomáš Zíta +420 725 883 033
email: zita@tepora.cz

Přijďte nás osobně navštívit:
TEPORA GROUP s.r.o.
Doksany 69
41182 Doksany

Novinky:

19. 1.2017 - Český dům se stal součástí developerského projektu v obci Dražice u Tábora.
Stali jsme se jediným dodavatelem domků v tomto projektu kde se bude stavět více jak deset domků dle přání zákazníků.
domkydrazice.cz

8. 12.2016 - pro ty co váhají s objednáním máme informaci, od 1.1.2017 budeme nuceni v průměru o 5 % zdražovat

10. 2.2016 - přidali jsme na web nejčastější dotazy a odpovědi co Vás zajímají k našim domů

Sponzorujeme Pivní slavnosti v Roudnici n.L.
Akce se konná dne 4.7. 2015

 

24.4 - 26.4 vystavujeme v Litoměřicích "Úsporné bydlení"

Výstava úsporného bydlení Litoměřice

16.4 - 19.4 vystavujeme v Lounech "Dům a zahrada"
Výstava modulových a mobilních domů v Lounech

zobrazit starší novinky

Máte zájem o dům ?

Zašlete nám Vaši představu a mi Vás obratem kontaktujeme.

Jméno a přijmení

Telefon

Email

Zpráva

Spolupracujeme:

Porta styl dodavatel pro Český dům

Mobilheimy celoročně zateplené

Aktuální katalog Mobilheimy celoroční zateplené

Mobilní domy nebo-li mobilheimy jsou obydlí, umožňující transport z místa na místo. První zmínky o mobilním bydlení v mobilheimech jsou již z 20. Století ze Spojených států, a to zejména z nutnosti častého cestování za prací. Během několika let se postupně z původních karavanů stávaly i vícepokojové mobilheimy. Z rodinného domu převzal prostornost a pohodlí, z původních karavanů zůstala zachována jeho mobilita.

K zakoupenému domu je doprava po celé ČR zdarma!

Elko

Mobilní dům: Elko
Plocha: 72 m2
Počet modulů: 2
Cena s DPH: 1 302 000
Výše splátky od: 3 544 Kč
Detail

Kemping

Mobilní dům: Kemping
Plocha: 48 m2
Počet modulů: 1
Cena s DPH: 1 034 200
Výše splátky od: 3 197 Kč
Detail

Klasik

Mobilní dům: Klasik
Plocha: 96 m2
Počet modulů: 2
Cena s DPH: 1 552 950
Výše splátky od: 4 377 Kč
Detail

MegaKlasik

Mobilní dům: MegaKlasik
Plocha: 192 m2
Počet modulů: 4
Cena s DPH: 2 493 750
Výše splátky od: 6 814 Kč
Detail

PůlKlasik

Mobilní dům: PůlKlasik
Plocha: 48 m2
Počet modulů: 1
Cena s DPH: 870 450
Výše splátky od: 2 197 Kč
Detail

Celoroční mobilheimy jsou velice oblíbené zejména ve Velké Británii, Nizozemí, Francii a v neposlední řadě také v USA, kde je lidé používají nejen jako přechodné či rekreační, ale rovněž i jako trvalé a celoroční bydlení. V posledních letech se každoročně zvyšuje zájem o celoroční mobilheimy také v tuzemsku, vzhledem k jejich variabilním dispozicím a výrazně menší ceně oproti stavbám klasického formátu.

S ohledem na právní výklad ( novela stavebního zákona ) se mobilheim považuje za výrobek plnící funkci stavby.

Rozdíl mezi stavbou a  výrobkem plnícím funkci stavby je v místě, kde vznikají. Zatímco výrobek vzniká ve výrobní hale a za výsledné vlastnosti odpovídá výrobce, stavba vzniká na staveništi a za její provedení je zodpovědný zhotovitel stavby.

Mobilheim - popis

 Mobilheim je přízemní objekt, jehož  světlá výška je cca 2,5m. Mobilheim celoroční zateplený nemusí být využíván jen k celoročnímu bydlení, i když jeho parametry jsou právě pro tento způsob bydlení téměř ideální, je možné jej využít i pro rekreační účely. Nejen díky své mobilitě jej oceňují i mnozí podnikatelé  jako kancelářské prostory, ale např. i jako stánek apod.  Velikost celoročních mobilheimů je velice rozmanitá. Velice rozšířené jsou tzv. jednomodulové o velikosti cca 4x12m, mohou být i větší,ale spíše se objevují menší. Při nárocích na větší obytný prostor se používají vícemodulové celoroční mobilheimy, které jsou z hlediska transportu převáženy po jednotlivých modulech. Vícemodulový celoroční mobilheim je pak tvořen jednotlivými moduly, které jsou na dané místo dodány postupně s tím, že k propojení dojde až na konkrétním pozemku. Takto propojený modulový systém dává vznik celoročního mobilheimu o velikosti cca 8x12m i více a tím se prakticky vyrovná svou velikostí klasickým zděným stavbám.

Jednoznačnou výhodou je, že mobilní dům se umisťuje bez stavebního povolení, stačí pouze, aby byl v souladu s vydanou územně plánovací dokumentací s tím, aby rovněž splňoval požadavky §156 stavebního zákona prokazující atesty, certifikáty a prohlášení o shodě na použité materiály.

Nesporná výhoda je pořizovací cena, protože mobilheimy celoroční zateplené jsou výrazně levnější než konkurence klasických domů.

Celoročně k bydlení, zateplené, nízkoenergetické modulové domy - Český dům pro Vás vyrábí česká firma TEPORA GROUP s.r.o

Pro variantu modulových domů v úpravě mobilních domů není potřeba stavební povolení! V případě potřeby lze mobilní domy přesunout (hrozící povodeň, stěhování).
Mobilní domy se často označují též jiným názvem: mobilheimy, mobilhome, mobilhaus, mobilhouse, montované domy na klíč nebo pojizdné domy. Jde o identické názvy pro stejný typ mobilních domů. Mobilní dům lze využít i jako klubovnu, kancelář, ordinaci, chalupu nebo chatu. Poslední dobou je zájem o využítí jako mobilní zahradní domek
.