Volejte: 725 883 033 Certifikace|Kontakty

Dotazy k domům? Ptejte se nás

Prodejce modulových domů

Tomáš Zíta +420 725 883 033
email: zita@tepora.cz

Přijďte nás osobně navštívit:
TEPORA GROUP s.r.o.
Doksany 69
41182 Doksany

Novinky:

19. 1.2017 - Český dům se stal součástí developerského projektu v obci Dražice u Tábora.
Stali jsme se jediným dodavatelem domků v tomto projektu kde se bude stavět více jak deset domků dle přání zákazníků.
domkydrazice.cz

8. 12.2016 - pro ty co váhají s objednáním máme informaci, od 1.1.2017 budeme nuceni v průměru o 5 % zdražovat

10. 2.2016 - přidali jsme na web nejčastější dotazy a odpovědi co Vás zajímají k našim domů

Sponzorujeme Pivní slavnosti v Roudnici n.L.
Akce se konná dne 4.7. 2015

 

24.4 - 26.4 vystavujeme v Litoměřicích "Úsporné bydlení"

Výstava úsporného bydlení Litoměřice

16.4 - 19.4 vystavujeme v Lounech "Dům a zahrada"
Výstava modulových a mobilních domů v Lounech

zobrazit starší novinky

Máte zájem o dům ?

Zašlete nám Vaši představu a mi Vás obratem kontaktujeme.

Jméno a přijmení

Telefon

Email

Zpráva

Spolupracujeme:

Porta styl dodavatel pro Český dům

Mobilhouse k bydlení celoroční

Mobilhouse celoroční je většinou pojat jako jednopodlažní objekt s vnitřní světlou výškou okolo 2500mm, který slouží nejen pouze k celoročnímu bydlení, ale lze jej využít i jako rekreační objekt. Díky jeho mobilitě ho upřednostňuje i spousty podnikatelů či živnostníků jako např. prodejnu, kancelář, vrátnici apod.

K zakoupenému domu je doprava po celé ČR zdarma!

Elko

Mobilní dům: Elko
Plocha: 72 m2
Počet modulů: 2
Cena s DPH: 1 302 000
Výše splátky od: 3 544 Kč
Detail

Kemping

Mobilní dům: Kemping
Plocha: 48 m2
Počet modulů: 1
Cena s DPH: 1 034 200
Výše splátky od: 3 197 Kč
Detail

Klasik

Mobilní dům: Klasik
Plocha: 96 m2
Počet modulů: 2
Cena s DPH: 1 552 950
Výše splátky od: 4 377 Kč
Detail

MegaKlasik

Mobilní dům: MegaKlasik
Plocha: 192 m2
Počet modulů: 4
Cena s DPH: 2 493 750
Výše splátky od: 6 814 Kč
Detail

PůlKlasik

Mobilní dům: PůlKlasik
Plocha: 48 m2
Počet modulů: 1
Cena s DPH: 870 450
Výše splátky od: 2 197 Kč
Detail

Velikost celoročního mobilhousu je závislá především na tom, z kolika modulů se vlastně celý dům skládá. Jednomodulové jsou o průměrné velikosti 4x12m. Lze se setkat mnohem častěji i s menším modulem, popř. spíše méně často i s větším, což je problém vzhledem k limitujícím rozměrům v rámci přepravy. Vzhledem k požadavku na větší komfort se stále více prosazují vícemodulové celoroční mobilhousy. Ten je pak tvořen např. dvěma i více moduly, které se přivezou na konkrétní místo každý zvlášť.  Spojení těchto modulů se provede až na pozemku investora. Těmito úpravami tak  vznikne celoroční mobilhouse o rozměrech  např. 12x8, což je prakticky obdobný rozměr jako u klasických staveb.

Historie Mobilhouse

Mobilhouse je anglický výraz pro tzv.mobilní dům, který zajišťuje svou mobilitu tím, že je možné jej přepravovat z jednoho místa na druhé. Tento způsob bydlení se objevil poprvé v USA již ve 20. století. Jedním z hlavním důvodů počátků výroby mobilhausů byla častá fluktuace zaměstnanců, která způsobovala časté změny v místech vykonávání práce a tím i nutnost „ zabydlet „ se na jiném místě. Na základě těchto potřeb se postupně z původních karavanů stávaly mobilhousy, které disponovaly i několika místnostmi tak, aby byl zajištěn požadovaný komfort a prostor při zajištění stálé mobility. 
   
Celoroční mobilhousy se těší velkému zájmu hlavně ve Spojených státech amerických, Holandsku, Francii a ve Velké Británii. V těchto zemích se tento způsob bydlení těší hojné oblibě, a to nejen jako celoroční ale i rekreační či přechodné. Za posledních pár let se výrazně  zvýšil zájem o celoroční mobilhousy rovněž v ČR. Hlavním lákadlem na potencionální zájemce je především jejich příznivá pořizovací cena, zjednodušené úkony z hlediska jejich umisťování ( mobilní dům se umisťuje bez stavebního povolení, stačí pouze, aby byl v souladu s vydanou územně plánovací dokumentací s tím, aby rovněž splňoval požadavky §156 stavebního zákona prokazující atesty, certifikáty a prohlášení o shodě na použité materiály ) a rovněž i možnost variabilního uspořádání celého domu.

Právní formou ( novelou stavebního zákona ) je mobilhouse považován za výrobek plnící funkci stavby.

Zásadním rozdílem mezi stavbou a výrobkem plnícím funkci stavby je v místě jejich vzniku. Znamená to tedy, že stavba vzniká přímo na staveništi za použití jednotlivých materiálů a komponentů, přičemž za její provedení je zodpovědný zhotovitel stavby, zatímco výrobek vzniká ve výrobním závodě ( montážní hala ) a finální vlastnosti garantuje výrobce.

Celoročně k bydlení, zateplené, nízkoenergetické modulové domy - Český dům pro Vás vyrábí česká firma TEPORA GROUP s.r.o

Pro variantu modulových domů v úpravě mobilních domů není potřeba stavební povolení! V případě potřeby lze mobilní domy přesunout (hrozící povodeň, stěhování).
Mobilní domy se často označují též jiným názvem: mobilheimy, mobilhome, mobilhaus, mobilhouse, montované domy na klíč nebo pojizdné domy. Jde o identické názvy pro stejný typ mobilních domů. Mobilní dům lze využít i jako klubovnu, kancelář, ordinaci, chalupu nebo chatu. Poslední dobou je zájem o využítí jako mobilní zahradní domek
.